Oferta

Grafika użytkowa ulega ciągłym zmianom, które z pasją śledzę i wprowadzam do zawodowego życia. Specjalizuję się w projektowaniu etykiet, ale codziennie tworzę także pliki reklamowe. Współpracuję z wieloma firmami (zarówno z wielkimi korporacjami jak i mniejszymi instytucjami). Każde zlecenie traktuję indywidualnie, projektując zgodnie z zaleceniami klienta i aktualnymi trendami.
Masz więcej pytań? Napisz do mnie: michal.szperling@gmail.com.

Oferuję:
– projekty etykiet
– projekty opakowań
– projekty na torby i koszulki
– projektowanie identyfikacji wizualnej
– skład i projekt tekstów [foldery, ulotki, czasopisma, albumy, książki]

 

etykiety napis

pudelka2

O etykietach mogę opowiadać godzinami. Podążam za aktualnościami, projektuję grafiki na specjalistyczne targi, które sam odwiedzam. Najczęstszą praktyką jest projektowanie etykiety na gotowe opakowanie. Klient posiada gotowy produkt zapakowany odpowiednio w pudełko, puszkę, słoik czy butelkę i właśnie wtedy potrzebuje etykiety. Etykiety mogą być przeróżne, mieć kształt kwadratu, prostokątu czy każdy inny dowolny. Projekt etykiety opieram albo na materiałach [zdjęciach, ilustracjach] od klienta albo oferuję całościową koncepcję z własnymi plikami. Projekt etykiety to nie tylko projekt graficzny ale również uszlachetnienie druku. Pod hasłem tym kryję się pokrywanie nadruku etykiety różnorodnymi substancjami lub materiałami. Służyć to może do zwiększenia odporności powierzchni na czynniki środowiska, światło, wilgoć, utlenianie ale też coraz częściej do dekoracji bo uszlachetnieniem będzie lakier położony wybiórczo na wybranych elementach czy cold- stamping czyli „zadrukowanie” błyszczącą folią. Etykiety można drukować na papierze samoprzylepnym, a także na foliach przezroczystych samoprzylepnych.
W razie wszelkich wątpliwości służę swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

 

opakowania napis

 

pudelka wykrojnik

Projektowanie opakowań jest mi szczególnie bliskie. Wtedy w pełni mogę wykazać się kreatywnością, a także swoją wiedzą. Zakres prac graficznych jest o wiele większy, niż w przypadku tworzenia etykiet, ale efekt wynagradza wszelkie trudy. W tym przypadku praca polega na projektowaniu grafiki na wykrojniku. Pracuję na gotowych wykrojnikach oraz sam je projektuję. Ogólna zasada koncepcji graficznej działa tak samo jak przy etykietach: wykorzystuję materiały albo klienta, lub sam je tworze. Tak samo wygląda sprawa uszlachetnienia druku. Pytania? Wątpliwości? Niepewności? Piszcie na michal.szperling@gmail.com

 

 

torby napis

koszulkiZamiana wszechobecnych foliówek na wielorazowe torby materiałowe z niepowtarzalnym designem? Rozpowszechnienie wizerunku firmy za pośrednictwem hasła reklamowego na modnych bawełnianych plecakach? A może prezent? Dla bliskich, dla pracowników, dla partnerów? W 2010 roku stworzyłem markę toreb. Toreb z przekazem. A jednocześnie designerskich, wzbudzających zainteresowanie. Miały przyciągać wzrok, prowokować do dyskusji. I tak się stało. FUTUREBAG zostało zauważone. Opisano je w wielu czasopismach: Exclusive, Co Jest Grane, Newsweek, Piana Magazine itp. Torby można było zakupić min. w Bęc Zmianie czy Pan Tu nie Stał. Zdecydowanie największym hitem okazała się torba pt. KURWA, ZBIERAJ KUPY PO SWOIM PSIE! Kilka toreb zaprojektowałem wspólnie z wybitnymi polskimi rysownikami: jak Adą Buchholc, Agatą Dudek czy Mateuszem Kołkiem. Realizacje można podpatrzeć TU 

 

 

grafika napis

dtpPowyżej przedstawiona oferta dotyczy głównie projektów tzw. „opakowań” ale oczywiście w zakresie prac grafika komputerowego podstawą jest praca nad projektowaniem codziennej grafiki użytkowej jak: logotypy, ulotki, foldery, katalogi, plakaty i przeróżne inne formy reklamowe. Tych projektów nie pokazuję na tej stronie, ale są do wglądu w innych miejscach.